lirikcinta.com
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 #

lirik lagu 100 kile – noizy

Loading...

e bardh a jeshile
e bardh a jeshile

[chorus]
eci ron si 100 kile
zbojm transport ner 100 kile
puna paster nuk ka hile
e bardh a jeshile, e bardh a jeshile, e bardh a jeshile

[verse 1]
hapeni rrugen se po vjen cunami wow
cunat e nates sta falim hesapin wow
na njofin shum mir kta nuk di pse po llapin wow
sa shpia e jote m’kushton vec sahati
hapeni rrugen se erdhen rrebelat na me kapuca kto vin me kordela
shkojm ne takime takime biznese por prap jam me tuta atletet e zeza
makinat e zeza (wow) bizneset e zeza (wow)
gjithmon kam kujdes se me kta nuk i dihet cka esht e verteta
e mushme barreta (wow) bertet kjo e shkreta
po du po du po du me shku ke kto lepra
like rrah-ta-ta-ta nihet si hakuna matata
hekri me blica me blica me blica like hajde bojm foto te axha
puna na shkon krejt persmari
na e kthejm letren ne ari
google my name, google my name thjesht do t’dali kengtari
por nese ti sheh pak ma th-ll
dije n’kto pun jam i pari
paketat po vin te palosme ne qese ne qese mungon vetem ajri

e bardh a jeshile
100 kile
e bardh a jeshile

[chorus]
eci ron si 100 kile
zbojm transport ner 100 kile
puna paster nuk ka hile
e bardh a jeshile, e bardh a jeshile, e bardh a jeshile

[verse 2]
eci kadale dhe pse me ferrari
nese m’ke inat s’mrruhet … you know
shifem mir se kshu ski me pa ti
i vetmi rreper n’shqiptari qe fjalen e mbajti
m’thirri universali (wow) firmen t’ma marri (wow)
por nese kontrata nuk o me 7 shifra firmen sta j-pi
duhet tu m’bushte dollapi, kishte hapsira dollapi
zerro mbas zerro mbas zerro mbas zerro u knaq edhe baci
hapa mbas hapa si hapa dollapa
krejt tu e njek un ket paren nga mrapa
paret e pista dhe paret e pastra
paret e holla dhe paret e trasha
e du shum mbretneshen
dhe skenderbeun
e du dhe 1 bank n’emer temin tja vej firmen lekut
milionera kena ondrra miljarderash
makinat e shpejta avjona private dhe secili anijet e veta
eurot na vin me paketa, sna i n’xen kuleta
transportojm me paleta si 53’sha

[chorus 2x]
eci ron si 100 kile
zbojm transport ner 100 kile
puna paster nuk ka hile
e bardh a jeshile, e bardh a jeshile, e bardh a jeshile

eci ron si 100 kile
eci ron si 100 kile
eci ron si 100 kile
e bardh a jeshile, e bardh a jeshile, e bardh a jeshile